• Čeština (CZK)
 • Slovenština (EUR)
 • Pieps

  Pieps - Špičkové lavinové vybavení | Lavinové vyhledávače s Bluetooth, sondy, lavinový batoh s JETFORCE systémem

  HISTORIE

  V roce 1968 se ve spolupráci s Technickou Univerzitou ve Vidni podařilo sestavit první lavinový vyhledávač, který byl následně úspěšně uveden na trh v roce 1971.

  Skutečný přelom však nastal v roce 2003, kdy PIEPS jako první na světě představil plně digitální lavinový vyhledávač DSP s doposud nevídanými vlastnostmi:

  • 3 antény, funkce označení zasypaného,
  • funkce SCAN pro znázornění počtu a vzdálenosti zasypaných.

  Dalším významným příspěvkem pro zvýšení bezpečnosti se stala v roce 2007 elektronická sonda, která zkracuje dobu dohledání zasypaného až o 60% a tím výrazně zvyšuje šanci na přežití.

  V roce 2014 pak uvedl PIEPS na trh revoluční technologii JETFORCE, první elektronický lavinový batoh s turbo-ventilátorem namísto klasické tlakové nádoby se stlačeným plynem, oceněný ISPO Gold Winner Award a Fast Forward Award.

  V roce 2016 přichází lavinový vyhledávač MICRO, nejmenší a nejlehčí 3-anténový přístroj na trhu, opět vybavený zcela novými bezpečnostními funkcemi:

  • optický sensor pro automatické přepínání z režimu vysílání do režimu vyhledávání,
  • připojení k aplikaci v mobilním telefonu pomocí BlueTooth, umožňující uživatelské nastavení včetně aktualizace firmware,
  • vibrace pro jednodušší ovládání ve stresových situacích.

  KURZ LAVINOVÉ ZÁCHRANY ZDARMA

  Už roky v České republice a na Slovensku pořádá PIEPS školící akce. Každý, kdo si zakoupí od PIEPSu vyhledávač, vyhledávací set nebo batoh s technologií JETFORCE, se může zdarma zapsat na Kurz lavinové záchrany, který je vždy veden školeným odborníkem.

  CVIČNÉ CENTRUM

  PIEPS vždy udával směr v lavinové technologii. V posledních letech se více zaměřil na zjednodušení nácviku před lavinovým nebezpečím. Kromě revolučního batohu s plně elektronickým systémem JETFORCE, přišel PIEPS i s mobilní aplikací PIEPS APP, která pomocí bluetooth dokáže vyhledávače s touto funkcí propojit s mobilem a vzdáleně je tak ovládat. Lze tedy jednoduše simulovat zával 3 obětí a nacvičovat hledání.

  POUŽÍVANÉ TECHNOLOGIE, CERTIFIKACE

  jetforce-r

  bluetooth-app

  sensor-technology

  Kategorie, které obsahují značku Pieps

  Produkty značky Pieps


  K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak pracujeme s Vašimi osobními údaji naleznete v nastavení