• Čeština (CZK)
 • Slovenština (EUR)
 • Blog

  Odborné články na témata jako outdoor, camping (kemping), lezení, technické inovace, testování produktů, články z oblasti lavinové prevence, zimní turistiky, ledo lezení.

  Stránka 2 z 6
  << < 1 2 3 4 5 6 > >>

  Zrádná severka, životní sprint a Háček ve vzduchu

  Jednoho ještě před vstupem do stěny spláchla lavina. A ten druhý se pod nástup ani nedostal. Výstupová trasa v severce Ortleru je takový trychtýř. Jestli se tam nahoře něco utrhne, může si být člověk jistý, že to projede právě místem, kudy stoupá vzhůru. Proto Háček a Juraj Koreň svůj druhý pokus dobře načasovali. A ještě si k němu přibalili padák.

  Zastaralá hračka, která funguje lépe než friend. Občas

  Je to trochu záhada. A dalo by se taky říct: dobře utajený kus vybavení. Pravda, na pohled to působí jako muzejní kousek – kovový klín s hrotem se převrací tam a zpátky na prachobyčejné ploché smyčce. Jenže tahle věc se dá založit i tam, kam friend nebo vklíněnec člověka ani založit nenapadne. Protože by tam nic z toho nedrželo. Ale tricam…

  Prvovýstup na Chumbu - Zdeněk Háček Hák

  „The last flight of the Falcon“ - To je název cesty, kterou se československé expedici podařilo dobýt vrchol dosud nepokořené hory v Nepálu - CHUMBU s vrcholem v nadmořské výšce 6859 m. Název cesty je vzpomínkou na horského vůdce a kamaráda Andrzeje Sokolowského, který letos tragicky zahynul v Tatrách. Přečtěte si celý příběh o dobývání dosud nepokořené hory, který neměl nouzi o adrenalin, nebezpečí a heroické výkony všech zúčastněných.

  CAMP Sky Carbon Evo - RECENZE ZAGURAMI.eu

  TOP turistické hole z karbonu a uhlíkových vláken pro náročné uživatele nezklamou ani vás. Váháte s koupí holí? Koukněte na skvěle zpracovanou recenzi ne jedny ze špičkových holí od CAMPu.

  50. výstup na Matterhorn - Zdeněk „Háček“ Hák

  Háčkovo autentické vyprávění z padesátého dobytí Matterhornského vrcholu, ležícího ve výšce 4478 m.n.m. Celý výstup s převýšením cca 2900 m zvládl za neuvěřitelné 4 hodiny!!.

  C.A.M.P. - Nové logo - Světlo pro cestu nové budoucnosti

  C.A.M.P. - Costruzione Articoli Montagna Premana. Horolezecká značka společnosti, která svou kvalitu a pevné postavení na trhu drží už od roku 1889, tedy dlouhých 133 let!.

  K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak pracujeme s Vašimi osobními údaji naleznete v nastavení