Blog

Odborné články na témata jako outdoor, camping (kemping), lezení, technické inovace, testování produktů, články z oblasti lavinové prevence, zimní turistiky, ledo lezení.

Stránka 1 z 2
<< < 1 2 > >>

Pieps Micro so senzorom je láska na druhý pohľad (Recenzia)

Kedy treba vymeniť starý lavínový vyhľadávač za nový? Pri hľadaní odpovede na túto otázku som natrafil na rôzne názory. Od tvrdenia, že už 5-ročný pípák je beznádejne zastaraný, až po presvedčenie, že dôležitejší ako vek či technické parametre vyhľadávača je pravidelný tréning jeho používateľa.

Unicore - Pevné spojení jádra a opletu

Technologie Unicore ® zabraňuje posuvu opletu po jádru lana. Je to veliký pokrok v otázce bezpečnosti i životnosti lana.

UIAA WATER REPELLENT

Co znamená termín nasákavost lana? Je to vskutku důležitý parametr obzvláště pro zimní lezení. Nasákavost lana určuje, kolik vlhkosti dokáže absorbovat dynamické lano proti své hmotnosti. Mazinárodní standard UIAA Water repellent je první normou, která udala hodnoty nasákavosti v otázce bezpečnosti lana. Jak jsou na tom s nasákavostí dynamická lana BEAL?

PIEPS JETFORCE 2.0 - Představení batohu

Představení nové verze batohu PIEPS JETFORCE 2.0 s video recenzí od tyger.sk. Nová verze batohu nabízí možnost změny litráže i připojení k aplikaci PiepsApp pro stažení aktuálního firmwaru nebo spuštění diagnostiky.

BEAL Color CODE - Jak poznat stáří lana či smyce BEAL ??

Pomocí barevného označení lze jednoduše určit stáří všech BEAL lanyardů, šitých smyček, dynamických odsedávacích smyc i indoorových lan. Rok výroby ostatních dnamických i statických lan pak jednoduše zjistíte ze štítku pomocí posledního dvojčíslí z unikátního kódu.

Magic Pack - Chytré rozbalení nového lana BEAL

Už nemusíte bádat a načítat jak správně rozbalit nové lano a vyhnout se tak zašmodrchání nebo zkroucení.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak pracujeme s Vašimi osobními údaji naleznete v nastavení